Úvod » Turnaje 2014/2015 » Halové majstrovstvá Slovenska Badín 1.kolo

Sme strieborní !!!

publikované 31.01.2015 (aktualizované 02.02.2015)

Sme strieborní !!!

Skončila sa pre chlapcov prvá vážnejšia skúška ohňom - finále HMS vo futbale. Trasa: I.kolo Badín - I.miesto , II.kolo Badín I.miesto a finále Púchov II.miesto. Chlapci okúsili trpkosť prehry až vo finálovom turnaji. Turnaj bol nesmierne vyrovnaný, vyhrať mohlo každé mužstvo. Ako býva  zvykom, tak aj na takomto dôležitom turnaji sme si dovolili prvý záapas "vypustiť" a prehrať ho 0:5 s Prešovom. To bol začiatok ako zo sna. V druhom zápase sme sa už nadýchli a nedovolili sme súperovi veľa. Porazili sme nášho veľkého rivala Slovan Bratislava 5:2. Asi najkrajším zápasom celého turnaja bol zápas proti obhajcovi turnaja mužstvu Trnavy. Vyvíjal sa spôsobom - každý chvíľku ťahá pilku. Bola fáza, keď sme mali súpera na lopate, ale nepremenili sme veľké šance a ani presilovku.V závere zápasu sme viedli o gól, ale nešťastným gólom v závere sme nakoniec prehrali 5:4. Tento zápas patril k ozdobám tohto turnaja- padlo dosť gólov, videli sme pekné kombinácie z obidvoch strán, napätie a urputný boj o každú loptu. V nasledujúcom odvetnom zápase proti Prešovu sa začalo hlavne so strany súpera veľmi taktizovať, súper našich chlapcov obsadzoval ako tieň. Do tlaku sa dostávali hlavne brankári, nemali komu rozohrať, po ihrisku behali dvojičky. Zápas sme nakoniec prehrali vlastnými kiksami a  v závere sme nevyužili ani hru bez brankára. Dostali sme gól na 3:1 do prázdnej brány. Prvý deň sa neskončil pre nás veľmi priaznivo. Všetci súperi nás už odpisovali z boja, ale chalani nechceli prispustiť, aby sa vrátili domov bez medaily. Po večeri si skoro každý objednal pizzu aby sa posilnili na nasledujúci deň. Deň - sobota sa začal pre nás vyvíjať idálne. Bola aj chvíľa, kedy sa dalo uvažovať aj o majstrovskom titule. Slovan sa na nás veľmi pripravil a chcel nás po dlhšej dobe konečne poraziť. Bojovalo sa o každý centimeter viedli sme 1:0 , prhrávali  1:2 , ale nakoniec sa nám podarilo strhnúť víťazsvto na našu stranu. Nasledujúci zápas medzi Prešovom a Trnavou sa vyvíjal pre nás veľmi dobre. V prípade remízy, sme mohli premýšľať aj o titule. Nakoniec zhasla iskierka nádeje 25 sekúnd pred koncom- Prešov vyhral 3:2 a rozhodol o titule v predposlednom kole. Posledný zápas proti Trnave bol zápasom o strieborné medaile. Dráma vyvrcholila 10 sekúnd pred koncom zlatým gólom T.Kubíka, ktorý aut od Dominika usmernil hlavou do súperovej brány a zmenil tým bronzové medaily na strieborné. Viedli sme najskôr 1:0 - presadil sa aj náš ďaľší strelec Erik. Súper čoskoro vyrovnal a dlho sa hralo nerozhodne, čo nám nevyhovovalo. Nakoniec to skončilo tak ako sme všetci dúfali.
Na turnaji sa hrali zápasy, ktoré boli veľmi bojovné a pretaktizované, chlapci si nemohli v pohode prebrať loptu, každý sa bál urobiť chybu lebo cítil veľkú zodpovednosť. Je rozdiel hrať na turnaji uvoľnene a pod stresom. Posledným zápasom chlapci dokázali, že dokážu zvládnuť aj takéto dôležité zápasy. Chlapcom gratulujem k peknému striebru. Určite všetci sme dúfali v titul, ale nakoniec môžeme byť spokojní z určite zaslúženým druhým miestom. Možno sa vrátime do tejto haly ešte ako kategória U15. Pochvalu za povzbudzovanie (ale len za sobotu) si zaslúžia aj rodičia.

Gratulácia patrí aj tým hráčom, ktorí sa nezúčastnili finálového turnaja  !!!

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Dominik Veselovský

link:sfz

Ružomberok - Prešov  0:5

Ružomberok - Slovan Bratislava 5:2

D.Veselovský+T.Kubík,T.Kubík+D.Veselovský,T.Kubík+D.Veselovský,T.Kubík, D.Veselovský

Ružomberok - Trnava  4 : 5

D.Veselovský + S.Raček, T.Kubík + D.Veselovský, T.Kubík, T.Kubík + V.Kiebel

Ružomberok - Prešov  1 : 3

D.Veselovský + P.Rumanský

Ružomberok - Slovan Bratislava   3 : 2

D.Veselovský, P.Rumanský + J.Čieško, D.Veselovský + T.Kubík

Ružomberok - Trnava   2 : 1

E.Bradiak + S.Maslo, T.Kubík + D.Veselovský

Poradie:

1.

1. FC Tatran Prešov

2.

MFK Ružomberok

3.

FC Spartak Trnava

4.

ŠK Slovan Bratislava

Prispievať do diskusie môžu len prihlásení užívatelia.

V diskusii nie je zatiaľ žiadny príspevok

Kategória: futbal

Návštev: 129694

Naši sponzori a partneri
  • Penzión na Majeri

« 05 / 2024 »
Najbližšia akcia

Vyhráme turnaj v Lipt. Sliači?

Áno
1 (50,0%)